
Apple sĂ€nde pĂ„ fredag ââen 60-sekunders videoannons med sina senaste iPhone XS och iPhone XS Max-telefoner, som visar deras nyckelfunktioner som större skĂ€rmar och bĂ€ttre kameror.
“Allt du Ă€lskar blev bara större”, lĂ€ses videobeskrivningen. âVi presenterar iPhone XS och iPhone XS Max. Super Retina i tvĂ„ storlekar, inklusive den största skĂ€rmen pĂ„ en iPhone nĂ„gonsin. â
Som en uppdatering har andra generationens iPhone XS en 5,8-tums Super Retina-skÀrm, som den ursprungliga iPhone X, och den nya iPhone XS Max har en massiv 6,50-tums skÀrm i en kropp som Àr lite mindre Àn iPhones i Plus-storlek .
HÀr kan du titta pÄ annonsen inbÀddad nedan.
LĂ„t: âCatch My Breathâ av Confidence Man
Intressant Àr att annonsen inte direkt nÀmner en ny Smart HDR-funktion som anvÀnder maskinvarustyrd maskininlÀrning som hÀrrör frÄn kraften frÄn A12 Bionic-chipet och dess neuralmotor för att öka berÀkningsfotograferingsalgoritmer, vilket resulterar i fantastiska bilder med svagt ljus, bÀttre fÀrg övergripande och mer markera och skugga detaljer i dina foton.
I sjĂ€lva verket Ă€r Smart HDR sĂ„ bra att dessa nya telefoner Ă€r standard för HDR-avbildning för bĂ„de den bakre och framĂ„tvĂ€nda kameran “nĂ€r den Ă€r mest effektiv.” Som vĂ„r handledning förklarar kan du stĂ€nga av Smart HDR efter behag och vĂ€xla till manuellt lĂ€ge.
Hur gillar du annons frÄn Apple?
LĂ€mna din kommentar nedan.